top of page

Kuidas täpselt avaldavad Nuga Best seadmed oma terapeutilist mõju?

Lülisamba venitus

Lülisamba venitamine (traktsioon)- see on lülisamba õige, ortopeedilise asendi taastamine. Selja venitus toimub Nuga Best seadmete abil.

 

Lülisammas on osa lihasluukonnast ja meie keha tüvi, mis koosneb luulistest lülidest, mis on eraldatud kõhrelise lülivaheketaste e. diskide abil. Liigeste aparaat hoiab lülisammast ühes süsteemis. Lihased teostavad omavaheliste lülide liikumist.

 

Koormuste tagajärjel seljale, toimub lülidevahelise kettaste kokkusurumine. Osa ketast ulatub selgroo piiridest kaugemale - nii tekib song, mis pigistab närvijuuri, mistõttu tekivad valud ja esineb juurtega seotud funktsiooni häireid.

 

Songa kõrvaldamiseks viiakse läbi lülisamba venitus. Traktsiooni teostamisel liiguvad selgroolülid üksteisest eemale. Selgroolülide vahel moodustub vaba ruum. Selle tulemusel lülisamba song liigub kohale, kust see tuli. Pärast songa kõrvaldamist närvijuur vabaneb, valu kaob, närvide funktsioon taastub.

Lülisamba venitamiseks võib kasutada erinevaid Nuga Best seadmeid.

- massaaživoodi N-6

- massaaživoodi N-4

- turmaaniumprojektor NM-200.

Kuidas toimub lülisamba venitus Nuga Best seadmete abil

Seadmemudelite N-6, N4 sisemised projektorid sisaldavad rulle, mis on valmistatud spetsiaalsest sulamist - turmaaniumkeraamikast. Rullid asuvad metallkärul. Käru on liikuva konstruktsiooniga ja liigub seadme põhimati sees.

 

Rullid on paigutatud paarikaupa ja asuvad võrdsel tasemel, ulatudes veidi massažööri pinnast kõrgemale. Üks rullidest asub üleval pool seadet. See osaleb ainult lülisamba kaela piirkonna massaažis.

 

Kui inimene heidab rullidele, paindub selg tahapoole. Lülide tagumisel osal asuvad jätked. Lülisamba painutamine läbi nende ogajätkete viib venitamiseni. Massaažiprogrammi käivitamisel hakkavad rullid üles-alla liikuma, tagades venitamise kogu lülisamba ulatuses.

 

Lülisamba üksikute osade venitust saab teha kahekuuli projektori NM-200 abil.

 

Sellisel juhul peaks asetama projektori kõvale tasasele pinnale ja heita sellele seljaga. Projektori kumeruste mõjul tekib lülisamba lokaalne venitus. Lülisamba lülid liiguvad üksteisest eemale, songid vähenevad.

 

Erinevalt massaažiseadmetest N-6, N4, kus rullid liiguvad automaatselt, tuleks projektorit liigutada mööda lülisammast käsitsi, et mõjutada selle erinevaid osi.

Arsti arvamus

Arst-neuroloog Klimov

V. F. Klimov

Arst-neuroloog

Olen Nuga Best meditsiiniseadmetega töötanud üle 8 aasta. Traktsiooniteraapia või lülisamba venitust on mitut tüüpi. Igal lülisamba venitusviisil ja tehnikal on omad eelised ja puudused, mida tuleks selle väljakirjutamisel alati arvesse võtta.

 

Lõuna-Korea ettevõte Nuga Best on loonud lülisambahaiguste raviks ja ennetamiseks massaažiseadme, mida igal aastal täiustatakse. See seade põhineb ettevõtte loodud ja patenteeritud turmaaniumkeraamikal. Kasutades Nuga Best massaaživoodit saame korraga üle 30 ravitoime, mis üksteist täiendades võimaldavad lülisammast täielikult taastada.

 

Nuga Best massaaživoodi lülisamba venituse (traktsiooni) peamine omadus on see, et see ühendab kõigi olemasolevate traktsiooni meetodite eelised. Esiteks tuleks lülisammast ravida ainult horisontaalasendis, mis selle seadmega ka kaasneb. Teiseks, mõju lülisambale toimub alt ülespoole. Lülisambale avalduv survejõud rullide poolt toimub ainult maaživoodi peal lamava inimese enda keha kaalu all. Kolmandaks toimub kohustuslik eelnev selgroo ja ümbritsevate kudede massaaž ning turmaaniumkeraamika bioresonantne soojus ja magnetteraapia mõju. See võimaldab hästi lõõgastuda selgroo sügavatel lihastel ja sidemetel Seadme venitamise viimane etapp toimub juba täielikult ettevalmistatud lihastel ja sidemetel, seetõttu taastab ketas järk-järgult ise enda kuju, struktuuri ja kõrguse. Kogu massaažiseansi vältel saavad lülidevahelised kettad piisava toitumise tänu verevoolu voolavuse ja kiiruse taastamisele, mis veelgi rohkem aitab kaasa nende varajasele taastumisele.

 

Selleks, et lülidevahelised kettad stabiilselt "kasvaksid" vähemalt 1 mm võrra, on vajalik igapäevast tervisemasssaži Nuga Best massaaži-voodil vähemalt 60 päeva.

 

Ja kõige olulisem reegel, mida meeles pidada. Pärast venitamist Nuga Best massaaživoodil, peab tulemuse kindlustamiseks olema 6-8 tundi horisontaalasendis. Seetõttu teeme lülisamba taastamiseks massaažiseansi õhtul koos lisavenitusega enne magamist. Hommikul pärast ärkamist teeme lülisamba ergutavat massaaži. Iga päev, ilma pausita!

Selle tehnoloogiaga tooted

Infrapunakiirgus

Infrapunakiirtel on pikk lainepikkus ja madal sagedus. Neid pole silmadega näha, kuid tajume meie kehaga nahas olevate termoretseptoritega. Infrapunakiirte allikaks on mitmesugused soojendatud objektid.

 

Turmaaniumkeraamika on loodud komposiitmaterjal. Turmaaniumkeraamikas on valitud komponendid spetsiaalselt nii, et nende kiirgus langeks võimalikult täpselt kokku inimkeha kiirgusega. See tagab pikalaineliste infrapunakiirte sügavaima läbitungimise, annab suurima tervendava efekti ja tagab kasutamise ohutuse.

Infrapunakiirguse bioloogilised mõjud:
 

Mõjutades inimkeha, tungib infrapuna soojus maksimaalselt sügavale - kuni 7 cm. Sellel ajal toimuvad kehas järgmised bioloogilised muutused:

 

1) Kehatemperatuuri reguleerimine. Soojenemise ajal täiendatakse kehas soojuse puudus. Soojuse hoidmiseks kulub vähem energiat, mis on eriti oluline külmades oludes. Selle tagajärjel kiirenevad kõik bioloogilised protsessid kehas.

 

2) Verevarustuse paranemine. Soojendatud kehapiirkonnas laienevad veresooned. Seal suureneb verevool. Selle tulemusel paraneb toitainete ja hapniku varustamine. Samuti aitab see soojendatud elundit või kehaosa paremini puhastada toksiinidest.

 

3) Ainevahetuse kiirenemine. Infrapuna soojus toimib raku tasandil, andes vajalikku energia. Selle tulemusel kiireneb ainete liikumine läbi membraani. Rakud jagunevad kiiremini ja kahjustatud elundid paranevad kiiremini.

 

4) Spasmeerunud lihaste lõdvestamine. See on eriti oluline seljalihaste puhul, lülisamba haiguste korral. Samuti kõrvaldatakse silelihaste spasmid - soole-, maksa- ja neerukoolikud.

 

5) Mikroorganismide hävimine - bakterid, viirused, seened, parasiidid. Igal mikroorganismil on oma väga tundlik optimaalne temperatuur. Mikroorganismid ei suuda oma kehatemperatuuri säilitada. Seetõttu põhjustab infrapunakiirgus mikroorganismide ülekuumenemist ja hävimise.

 

6) Keha puhastumine. Soojenemisel aktiveeruvad soojendatud piirkonna jahutamise mehhanismid: veresoonte laienemine ja higistamine. Koos higiga väljub suur hulk toksiine, mille käigus toimub inimkeha puhastus. See vähendab neerude koormust ja reguleerib vee tasakaalu.

 

7) Vererõhu reguleerimine. Soojenemisel tekib veresoonte laienemine ja vererõhk normaliseerub. Selleks tuleks soojendada peast kaugemal asuvaid kehapiirkondi - jalgu, käsi, taldu.

 

8) Valu leevendamine. Infrapunakiirguse kokkupuutel täheldatakse põletikulise protsessi ja turse ilmingute vähenemist ning valu vähenemist.

 

9) Immuunsuse tugevdamine. Immuunsus on meie keha kaitse välismaailma eest. Üks olulisemaid immuunsuse instrumente on valgete vereliblede - leukotsüütide aktiivsus. Verevoolu suurenemine soojenemise ajal suurendab soojendatud elundi või kehaosa immuunsüsteemi kaitset. See tugevdab keha vastupanuvõimet, kaitseb seda haiguste eest.

 

10) Keha rasva lagunemine. Rasvkoes on veresooned väga halvad, verevool on siin nõrk ja aeglane, temperatuur on seal loomulikult madalam. Soojendamisel suureneb rasvkoe verevarustus. Rasvalademed lähevad verre, nende sisaldus rasvarakkudes väheneb. Tekib kehakaalu langus. Kuid tuleb arvestada, et vereringesse sisenevad rasvad põhjustavad keha mürgitust. Enesetunde halvenemise vältimiseks peaksid ülekaalulised inimesed kaalu langetades jooma palju vett.

Selle tehnoloogiaga tooted

Õhu ioniseerimine

Ioniseerimine on ioonide (laetud osakeste) moodustumine mitteaktiivsetest molekulidest magnetvälja mõjul.

 

Ionisatsiooni tähendus
 

1. Õhu ionisatsioon. Turmaaniumkeraamika mõjul toimub õhuionisatsioon. Neutraalsed õhumolekulid lagunevad kaheks iooniks – positiivseks (raskeks) ja negatiivseks (kergeks). Rasked positiivsed ioonid kogunevad maapinnale. Negatiivsed ioonid on kerged ja hõljuvad õhus edasi, muutes selle ioniseerituks ja laetuks. Hingamisel sisenevad sellised laetud ioonid inimkehasse ja aktiveerivad kõik ainevahetusprotsessid. Paraneb hapnikutarbimise tase, suureneb südametöö, kiirenevad organismi puhastus- ja taastumisprotsessid.

 

Õhu kõrge ionisatsiooni tase avaldab kasulikku mõju inimeste tervisele. On märgatud, et kõige rohkem ioone õhus leidub mägedes, okasmetsades, mere ääres, koskede läheduses. Õhu kõrge ionisatsioon loob kõige mugavamad tingimused lõõgastumiseks. Just sellistes tingimustes asuvad kuurordid, sanatooriumid ja rehabilitatsioonikeskused, kus ainult looduse mõjul toimub haigusest tervenemine.

 

Samasuguse õhu ionisatsiooni annab turmaaniumkeraamika. Kui toas on turmaaniummadrats (isegi kui see on välja lülitatud), küllastab see õhku kergete õhuioonidega (aeroioonidega), mis muudavad ruumi õhu tervislikuks. Õhu kõrge ionisatsioon soodustab kiiret vabanemist paljudest haigustest.

 

2. Vee ioniseerimine. Kui vesi on (või liigub) magnetväljas, toimub veeosakeste magnetiseerumine. Selle tulemusena omandavad veemolekulid polaarse suuna. Vesi muutub struktureerituks; selle molekulid muutuvad korrapäraseks. Sellise vee joomine kiirendab ainevahetust, parandab ja kiirendab kõiki kehas toimuvaid protsesse.

Õhu ioniseerimine

Vee struktureerimist ja ioniseerimist teostab turmaaniumkeraamika, nimelt selle magnetväli. Keraamilised elemendid tuleks mitmeks tunniks vette panna. Toimub vee magnetiseerimine ja ionisatsioon. Ilmekas näide sellise ioniseeritud vee loomisest on Sense-50 veefilter. Filtri sees on turmaaniumkeraamikast püramiid. See tekitab vee ionisatsiooni.

 

3. Eluskoe ioniseerimine. Kogu elutu loodus koosneb peamiselt molekulidest. Seetõttu on ta liikumatu. Elus loodus koosneb valdavalt ioonidest. Ioonid on pidevas liikumises – positiivsed ioonid liiguvad negatiivse, negatiivsed positiivse poole. Kohtumisel moodustavad nad omavahel molekule, mis seejärel inimese enda magnetvälja tõttu osadeks rebitakse. Seetõttu on eluskude (näiteks inimkeha) pidevas liikumises, ise areneb, ise paraneb.

 

Vananemine ja surm. Vananemisprotsess väljendub selles, et inimkeha enda magnetväli väheneb. Organismis domineerivad molekulaarse moodustumise protsessid, ioone on vähem. Inimene muutub aeglaseks ja passiivseks. Ja kui saabub bioloogiline surm, kaob keha rakkude ja kudede magnetväli. Kehas olevad ioonid kohtuvad kiiresti, moodustades molekule, kuid uusi ioone ei teki. Elav keha muutub elutuks ja hävib.

 

Turmaaniumkeraamika magnetväli tekitab eluskoe ionisatsiooni. Samal ajal aeglustub vananemisprotsess organismis ja suureneb kudede ionisatsioon. Sellise ioniseerimise pikaajaliseks läbiviimiseks kasutatakse turmaaniummadratsit, millel inimene peaks kogu öö magama (isegi kui see on välja lülitatud). Samal ajal suureneb ioonide arv kehas ja organism nooreneb.

 

Veel üks näide eluskoe ioniseerimisest on toitainete pikaajaline säilitamine turmaaniumiga konteineris. Anuma kaanel on suur turmaaniumkeraamikast ketas, mis omab magnetvälja ja ioniseerib anumasse pandud toiduaineid. Selle tulemusena ei rikne toit pikka aega.

 

4. Vere ioniseerimine on äärmiselt oluline vere reoloogiliste omaduste (voolavus) säilitamiseks.

 

Veri on inimese spetsiifiline kude. See koosneb rakkudest (vererakud - leukotsüüdid, erütrotsüüdid ja trombotsüüdid) ja rakkudevahelisest ainest (vereplasma). Veri on vedelas olekus, kuna rakkude pinnal on magnetlaeng. Seetõttu vererakud põrkuvad üksteisest ja hõljuvad pidevalt veresoontes.

 

Kuid vanusega inimkeha loomulik magnetväli nõrgeneb. See viib vererakkude magnetlaengu languseni. Rakud hakkavad kokku kleepuma, tekkivad trombid, mis võivad kleepuda kokku verehüüveteks, vere liikuvus väheneb ja veri pakseneb. Paks veri voolab halvasti organitesse ja kudedesse. Väheneb troofika, tekkib hapnikunälg , puhastusprotsesside ja immuunsuse langus.

 

Vere vedeldamine toimub turmaaniumkeraamika magnetvälja abil. Kui inimkeha puutub kokku turmaaniumkeraamikaga, liigub veri magnetväljas. Vererakkudele tekib magnetlaeng. Selle tulemusena eemalduvad rakud üksteisest lahti ja sarnaselt magnetiseeritud kuulidega põrkuvad üksteisest. Veri muutub vedelaks ja liikuvaks. Seda protsessi nimetatakse "vere vedeldamiseks".

 

Vedeldatud veri liigub paremini kõikidesse organitesse. Paraneb verevarustus ja organismi puhastumine. Kiirenevad ainevahetusprotsessid ja regeneratsioon. Kuid ionisatsiooniprotsess ei kesta kogu aeg. Vere hea voolavus kestab mitu tundi. Pikaajaliseks vedeldamiseks on vaja keraamika peal kaua aega veeta, näiteks magada terve öö turmaaniummadratsil.

 

Ionisatsiooni ja vere hõrenemist demonstreeritakse kapillaaride uurimiseks mõeldud mikroskoobiga - kapillaroskoopiga. Kapillaroskoopi ekraanil saab otsepildis näha, kuidas muutub vere voolavus pärast seda kui käe pinnale on asetatud turmaaniumkeraamika.

 

Tänu turmaaniumkeraamika ionisatsioonile vedeldub lümf ja rakkudevaheline vedelik. Veresoonte läbilaskvus paraneb, tursed vähenevad, kaovad veenides olevad trombid.

Selle tehnoloogiaga tooted

Magnetteraapia

See väli tekkib kivi deformeerumise ajal(piesoelektriline efekt) või soojendamisel (püroelektriline efekt ).

 

Turmaaniumkeraamika on komposiitmaterjal. See on loodud turmaliini ja elvani kivide peenest pulbrist, germaaniummetallist ja vulkaanilistest kivimitest. Turmaaniumkeraamika koostises olev turmaliin ei kaota oma magnetilisi omadusi, mistõttu kanduvad need kogu keraamikale. 

 

Turmaaniumkeraamika omab tänu turmaliini kivimile pidevat magnetvälja. Keraamika magnetväli on ohutu ja sarnaneb Maa magnetväljaga, mis on maksimaalselt kohandatud inimese kehaga.

 

Turmaaniumkeraamika magnetvälja mõjul taastub või tasakaalustub inimese enda magnetväli. Sellel on järgmised positiivsed mõjud tervisele:

 

1. Mõju närvisüsteemile

 

Turmaaniumkeraamika magnetväli mõjub närvirakkude membraanile, suurendades selle polaarsust. Selle tagajärjel suureneb närvirakkude puhkepotentsiaal ja see muutub vähem ärritatavaks. See viib närvisüsteemi rahustamiseni raku tasemel.

 

Närvisüsteemi rahustamise tulemus

 

Väheneb ärritavus ja erutus. Inimene muutub rahulikumaks ja tasakaalukamaks.

 

Paraneb uni. Märgata on une kergust, õudusunenägude puudumist. Hommikul on tunda rõõmu ja rahulikkust. Sageli saavad turmaaniumkeraamika abil võimaluse magada isegi need inimesed, kellel on aastaid olnud probleeme unega.

 

Tuju paraneb. Halb uni on üks depressiooni tekkimise tegureid. Öösel väljapuhanud ja väljamaganud inimene tunneb end alati erksa ja rõõmsameelsena.

 

Töövõime paraneb. Rahuliku ja piisava puhkuse puudumise tulemus on väsimus. Närvisüsteemi rahustamise ja hea unega paraneb koheselt inimese enesetunne ja töövõime.

 

Väheneb valu. Inimesed, kellel on ülekoormatud närvisüsteem, tunnevad valu intensiivsemalt. Närvisüsteemi rahunemisel tajutakse kõiki valusid vähem. Eriti on see abiks kroonilise valu korral.

 

Paraneb seedeelundkonna töö - mao, soolte, sapiteede jne. Magnetvälja mõjul leevenevad õõneselundite spasmid, kaovad soole- ja maksakoolikud. Paraneb liikumine mööda soolestiku (peristaltika), sapi eritumine. Tugevneb kõhunäärme töö.

 

Normaliseerub endokriinsüsteemi töö. Närvisüsteemi rahustamise tõttu normaliseerub hüpofüüsi, neerupealiste, kilpnäärme, kõhunäärme ja sugunäärmete hormoonide tootmine. Seisund paraneb isegi süsteemsete ja autoimmuunhaiguste korral.

 

2. Veresoonte toonuse paranemine.

 

Veresoonte sein sisaldab lihaselist (sisemist) voodrit, mis võib kokku tõmbuda või lõdvestuda. Veresoonte toonus sõltub sellest - need võivad olla spasmilised (kõrge rõhk), lõdvestunud (madal rõhk) või toonuses (normaalne rõhk). Spasmilised või lõdvestunud veresoonte seinad põhjustavad vastavalt kõrget või madalat vererõhku. Veresoonte seina seisundit mõjutavad sellised keskkonnategurid nagu õhurõhk ja õhutemperatuur.

 

Autonoomne närvisüsteem vastutab meie soonte adaptsiooni ja keskkonna muutustega kohanemise eest. Autonoomse närvisüsteemi nõrkuse tagajärjel võib tekkida vegetatiivne-veresoonkonna düstoonia. See haigus avaldub vererõhu kõikumisel, mis on seotud keskkonna muutustega, näiteks ilmastikuga.

 

Turmaaniumkeraamika magnetvälja kokkupuutel toimub veresoonte seina toonuse ühtlustamine ja stabiliseerimine. Nii spasmilised kui ka lõdvestunud lihasseinad toniseeruvad. See tasakaalustab vererõhku ja kõrvaldab selle kõikumise.

 

Veresoonte toonuse ühtlustamise tulemus

 

Vererõhk normaliseerub. Vererõhu kõikumine ja ilmatundlikkus enam ei tee muret.

 

Vererõhk langeb. Kõrgvererõhu puhul on näha aeglast ja pehmet vererõhu langust.

 

Kardiovaskulaarsüsteemi töö paraneb. Veresoonte toonus normaliseerumisel, täituvad südame koronaararterid paremini verega. Selle tulemuseks on südamelihase töö normaliseerimine, südametegevuse tugevdamine ja stabiliseerumine.

 

3. Ainevahetuse kiirenemine

 

Turmaaniumkeraamika magnetväli mõjub rakumembraanile ja kiirendab rakus leiduvate ainete liikumist. Paraneb toitainete vahetus ja kiireneb jääkainete väljutamine. Selle tulemusel kiireneb rakkude kasv ja paljunemine ning kõik elundikahjustused taastuvad palju kiiremini.

 

Ainevahetuse kiirendamise tulemus

 

Kahjustuste regeneratsioon. Rakkude kiire jagunemise tõttu toimub kiire nahakahjustuste ja limaskestade, organite, lihaste jms kahjustuste regeneratsioon.

 

Kahjustatud elundite kiire taastumine. Tänu magnetväljale paranevad haigused kiiremini.

 

Luude küllastumine kaltsiumiga. Turmaaniumkeraamika magnetvälja kokkupuutel kõrvaldatakse tõhusalt osteoporoos.

 

Kokkuvõtte

 

Turmaaniumkeraamika magnetvälja mõju on pehme ja järkjärguline. Tulemuse saavutamiseks peaks seda kasutama mitu tundi päevas. Parim variant on magada turmaaniumkeraamikal kogu öö.

Arsti arvamus

Arst-neuroloog Klimov

V. F. Klimov

Arst-neuroloog

Olen Nuga Best meditsiiniseadmetega töötanud üle 8 aasta. Kõigist füsioteraapia meetoditest on magnetteraapia kõige pehmem ja õrnem. Seda taluvad hästi need, kellele muud protseduurid on vanuse või tervisliku seisundi tõttu vastunäidustatud – eakad inimesed, nõrgad patsiendid. See on valutu, sellel on üsna lai valik näidustusi ja see ei nõua erikulusid ega keerukate seadmete kasutamist. Kuna magnetväljad tungivad läbi iga pinna ja keskkonna, kasutatakse neid edukalt kipsi, erinevate sidemete, salvide või muudes meditsiiniseadmetes.

 

Magnetteraapial on suurim terapeutiline toime närvi-, kardiovaskulaar- ja endokriinsüsteemile. Madalsageduslikud magnetväljad stimuleerivad neerupealiste, kilpnäärme, suguelundite ja teiste endokriinsete näärmete talitlust, mis tõstab oluliselt organismi kaitse- ja vastupanuvõimet haigustele.

 

Magnetteraapiat kombineeritakse teiste raviviisidega. See aitab vabaneda tursetest, on valuvaigistava toimega ja mõjutab oluliselt ainevahetust organismis. Tuleb märkida, et suguelundid on magnetravi suhtes väga tundlikud. Samal ajal on väikestel terapeutilistel annustel ergutav toime suguelundite aktiivsusele ja seksuaalfunktsioonidele.

 

Lõuna-Korea ettevõtte Nuga Best esitlussaalid pakuvad turmaliini omadustel põhinevat kõige lihtsamat, töökindlamat ja soodsamat magnetravi meetodit.

 

Turmaliinil on oma magnetväli, mis on tingitud elektrilise telje olemasolust kristallis. See on võimeline kompenseerima inimese magnetvälja puudujääki infrapunakiirguse spektri keskkonnasõbralikus tsoonis. Nuga Best lõi turmaliini, germaaniumi, kvartsporfüüri (elvan) ja vulkaaniliste kivimite sulami, et moduleerida infrapunakiirgust bioresonantssoojuse (6–12 mikronit) ja loodusliku magnetvälja vahemikus. Seda looduslike mineraalide spetsiaalselt loodud koostist nimetatakse "turmaaniumkeraamikaks".

Selle tehnoloogiaga tooted

Müostimulatsioon

Müostimulatsioon ("müo" - lihas) - see on tehnika inimese keha mõjutamiseks elektriimpulsside abil.

Müostimulatsioon mõjutab eelkõige lihasrakke. Lihasrakud on üks ainulaadseid koetüüpe inimkehas. Neil on võime kokku tõmbuda – oma pikkust vähendada.

Lihasraku (kiudude) kokkutõmbumine toimub siis, kui lihasesse siseneb närviimpulss. See impulss muudab rakumembraani polaarsust. Selle tulemusena lihasrakk tõmbub kokku.

Lihasrakke on kolme tüüpi: sile, vööt südame.

Südame lihaskiud asuvad südames. Nad tõmbuvad kokku tahtmatult ja automaatselt.

Skeletilihased paiknevad kogu kehas. Need on kinnitatud luude ja kõõluste külge. Skeletilihaste kokkutõmbumine põhjustab liigese luude liikumist. Inimene kontrollib selliste lihaste tööd tahtlikult.

Silelihased paiknevad ringikujuliselt seedetrakti seinas, veresoontes, näärmete erituskanalites jne. Nende kokkutõmbumine vähendab läbimõõtu. Sellised lihased tõmbuvad autonoomsete närviimpulsside mõjul tahtmatult kokku.

Müostimulatsiooni kadutatakse kosmetoloogias peamiselt figuuri korrektsiooniks, tugevdades ja suurendades lihasmassi. Stabiilne tulemus saavutatakse aeglaselt, see sõltub keha individuaalsetest omadustest, lihaste seisundist ja lisakilodest. Tavaliselt soovitatakse müostimulatsiooni terviseprotseduuride kompleksi osana.

Elektriline lihasstimulatsioon aitab sportlastel püsida vormis ja taastuda pärast vigastusi. Tavaliselt soovitatakse seda  terviseprotseduuride osana kompleksist. Sporditegevus muutub tõhusamaks, kui täiendate oma treeningprogrammi müostimulatsiooniga.

Müostimulatsiooni saab läbi viia järgmiste Nuga Best seadmete abil:
- N6 müostimulatsioonivöö;

- N4 müostimulatsioonivöö;
- E3 müostimulatsioonivöö;

- E5 biomassažöör jalgadele.

 

Müostimulatsioon Nuga Best seadmetega toimub madala sagedusega elektriimpulsside abil. See elektriimpulss sarnaneb närviimpulssiga ja põhjustab lihaste aktiivset kontraktsiooni. Omamoodi passiivne lihastreening viiakse läbi ilma inimese pingutuseta.

Müostimulaatoritel on mitu erineva intensiivsustasemega töörežiimi. Erinevat tüüpi impulssvoolud asendavad üksteist järjestikku: alguses nõrk mõju, seejärel järkjärguline tõus ja jälle nõrgenemine.

Impulsid erinevad tugevuse ja kestuse poolest, et vältida lihaste harjumise. Müostimulaatori impulsside kuju ja sagedus sarnanevad inimese närviraku impulsside kuju ja sagedusega, mis tagab müostimulaatori kasutamise ohutuse.

Intensiivsusrežiimid määravad elektriimpulsside läbitungimise sügavuse. Tungimise sügavus määrab, milline lihasrühm hakkab tööle:
- kerge intensiivsusega režiimil mõjutavad elektrilised impulsid nahka ja pindmisi silelihaseid (nt turse ajal veresooni).
- keskmise intensiivsusega põhjustavad elektriimpulsid kõhu-, selja-, käte- ja jalalihaste kokkutõmbumist;
- suure intensiivsusega toimub sügaval asuvate lihaste, näiteks lülisamba või soolte lähedal, mõjutamine.


Mida mõjutavad elektriimpulsid?

Naha pinnale saabuvad elektriimpulsid põhjustavad lihaste kokkutõmbumist. Töötavad sellisel juhul:

1. Vöötlihased (kõht, selg, käed ja jalad). Sel juhul toimub lihaste kokkutõmbumine ja treenimine. Meditsiinis tagab selline treening lihaste taastumise pärast haigust.

2. Siledad lihased veresoontes. Veenide toonuse tõstmine toob kaasa vere venoosse väljavoolu paranemise ja tursete vähenemise (tursevastane toime). See suurendab arteriaalse vere voolu organisse. Müostimulatsioon aitab eemaldada lihastest kogunenud piimhapet ja küllastada kudesid hapnikuga. See annab sageli hea valuvaigistava toime .

3. Kõhuorganite (soolte) seina silelihased. See suurendab peristaltikat - jämesoole seina kokkutõmbumist. See parandab soolestiku tööd, soodustab paremat puhastamist ja tühjenemist.

4. Naha siledad lihased. Viib välja rasvkoes oleva liigse vedeliku. Lihaste töö kulutab energiat, mis vähendab rasvrakkude rasvasisaldust. Nahk muutub pringimaks ja elastseks, liigsed kilod kaovad.

Nuga Best müostimulatsiooni kasutusviisid

1. Kõhu jaoks. Müostimulaator kinnitatakse kõhu külge. Suure kõhu korral saab erinevaid piirkondi stimuleerida kordamööda. Seda kasutatakse rasvumise, soolestiku talitlushäirete, kõhuseina nõrkuse jne korral. Müostimulaator annab parima tulemuse, kui inimene lamab sellel kõhuli.

2. Selja jaoks. Müostimulaator kinnitatakse selale.Seda saab kasutada alaseljal, abaluude vahel, krae piirkonnnas, ristluu ja tuharate piirkonnas. Tugevdab lihaseid, leevendab turset ja valu seljalihastes.

3. Kätele, jalgadele ja liigestele. Võib asetada  käe või jala müostimulaatorile või keerata stimulaator ümbes jäseme. Sellel viisil valu väheneb ja lihaste funktsioon paraneb. Turse ja valu vähendamiseks võib müostimulaator keerata liigeste ümber.

4. Peopesadele ja jalgadele. Bioloogiliselt aktiivsete punktide stimuleerimine elektriimpulsside abil parandab kogu organismi seisundit.


Nuga Best müostimulatsiooni kasutamise piirangud.
1. Mitte kasutada raseduse ajal kõhul.
2. Mitte kasutada müostimulatsiooni pea piirkonnas ja kaelale, rinnanäärmetele, südame piirkonnas, suguelunditele.
3. Mitte kasutada südamestimulaatori korral.
4. Mitte asetada avatud haavale.
5. Mitte kasutada alkoholi või narkojoobes, erutunud olekus.
6. Mitte kasutada epilepsia korral selja ülaosal.
7. Mitte kasutada kohtades, kus nahk on kahjustatud.
8. Mitte kasutada kasvaja piirkonnnas.

Arsti arvamus

Arst-ekspert Golod

Golod. V.M

Arst-ekspert

Müostimulatsiooni saab kasutada füsioterapeutilise või treeningprotseduurina. Seda on meditsiinis kasutatud rohkem kui 20 aastat. Algselt kasutati müostimulatsiooni taastusravis voodihaigetele, kes olid läbinud tõsiseid operatsioone. Kaasaegses meditsiinis aitab müostimulatsioon taastuda luumurdudest, operatsioonidest, insultidest, jäsemete närvikahjustustest jne.

 

Müostimulatsiooni kasutatakse ka kosmetoloogias figuuri korrigeerimiseks lihasmassi tugevdamise ja suurendamise kaudu. Stabiilne tulemus saavutatakse aeglaselt, see sõltub keha individuaalsetest omadustest, lihaste seisundist ja lisakilodest. Tavaliselt soovitatakse müostimulatsiooni terviseprotseduuride kompleksi osana.

Selle tehnoloogiaga tooted

Kõrvetusteraapia

Kõrvetusteraapia - see on iidne meetod, mil mõjutatakse bioloogiliselt aktiivseid punkte kõrge temperatuuri abil, mis on meditsiinipraktikas kindlalt oma koha võtnud.

 

Kõrvetusteraapia peamine eelis on keskendumine kogu kehale tervikuna, eneseregulatsiooni ja kaitsemehhanismide aktiveerimine. Iidsetel aegadel öeldi: "Ärritamine väljaspoolt - effekt seespoolt." Arvati, et kõrvetusteraapia on tõhus isegi siis, kui ravimid on jõuetud.

 

Nuga Best turmaaniumseadmed on selle protseduuri mehhaaniline versioon, mida saab läbi viia temperatuuril 65–70ºС.

 

Kõrvetusteraapia temperatuur

 

Inimese normaalne kehatemperatuur on kuni 37ºС. Asetades soojendatud eset inimese kehale, tõstame kehatemperatuuri: naha retseptorid annavad sooja tunde. Kui nahka soojendada temperatuurini 43ºC, tekib valu ja nõrgad rakkud hävivad:

 

- haiged rakud, mis on haiguse tõttu muutunud ei talu seda temperatuuri;

- vanad rakud samuti ei kannata sellist temperatuuri ja surevad seetõttu;

- Nõrga termoregulatsiooni mehhanismiga kasvajarakud kuumenevad kiiresti üle antud temperatuuril ja surevad.

 

Tervetel rakkudel on hea termoregulatsioon ja nad suudavad kannatada temperatuuri kuni 46ºC.

 

Kui naha temperatuur jõuab 43ºС kuni 46ºС, toimubki kõrvetus. Nõrkade rakkude hävimisegs kaasneb valu tekkimine. Naha edasine kuumutamine (üle 46ºС) põhjustab isegi tervete rakkude surma - tekib põletus. Kõrvetustehnika eesmärk on tekitada naha piirkonnas põletustunne, kuid samal ajal vältida põletuse tekkimist.

 

Kõrvetusteraapia kasulikkus

 

Immuunsuse tugevdamine. Nõrkade rakkude hävimine kõrvetusteraapia ajal aktiveerib immuunsüsteemi. Leukotsüüdid suunduvad kõrvetuskohta, keha taastumiseks. Hävinud rakkudest satuvad verre bioloogiliselt aktiivsed ained (põletikuvahendajad), mis käivitavad lokaalse põletikulise protsessi. See viib immuunsüsteemi lokaalse aktiveerimiseni.

 

Kudede noorendamine. Kõrvetuse ajal vanad ja haiged rakud hävivad; terved ja noored püsivad. Pärast kõrvetusteraapiat terved rakud paljunevad ja täidavad pärast kõrvetamist tekkinud ruumi. Selle tulemusena toimub kudede noorendamine. 

 

Kapillaaride kasv. Keha jaoks kriitililise temperatuuri saavutamisel (43ºС) tekkib vajadus soojust eemale viia kõrvetuskohast. See toob kaasa uute väikeste veresoonte - kapillaaride - tekkimise, mille olemasolu suurendab elundi verevarustust. Kapillaaride kasv jätkub, kui kehale jätkub temperatuuri koormus. Kui kõrvetusteraapia lõpetatakse, kaovad kapillaarid järk-järgult.

 

Kõõlused ja sidemed tugevnevad. Kõõlused ja sidemed on inimkeha tihe sidekude. Nende verevarustamine on nõrk ja toitumine toimub difuusse vahetuse kaudu. Liigeste ja lülisamba kõrvetamine parandab sidemete piirkonna toitumise ja uuendab nende rakulist struktuuri. See tugevdab sidemeid.

 

Närvisüsteemi rahustamine. Kõrvetustehnika ajal tekkiv valu vähendab kroonilist valu. Närvisüsteem rahuneb, krooniline valutunne väheneb, uni paraneb, jalakrambid kaovad.

 

Toimub vabanemine kroonilistest haigustest. Suurenenud immuunsuse, kudede noorendamise, kapillaaride kasvu ja elundite paranenud innervatsiooni tõttu toimub paljude krooniliste haigustest tervenemine, mida traditsiooniliste meetoditega ravida ei saa.

Arsti arvamus

Arst-neuroloog Klimov

V. F. Klimov

Arst-neuroloog

Olen Nuga Best meditsiiniseadmetega töötanud üle 8 aasta. Kõrvetustehnika põhineb naha järkjärgulise, pikaajalise soojendamise põhimõttel bioloogiliselt aktiivsete punktide ja juuresolevate kudede piirkonnas. Temperatuuri reguleerimise ja kestva mõju tulemusel

saavutatakse võimas raviefekt. Ravi toimub aktiivsete punktide mõjutamisel, mis omakorda aktiveerib organite ja süsteemide talitlust.

 

Kui teatud naha- ja kehapiirkonnad puutuvad kokku kõrgete temperatuuridega, soojenevad need kiiresti. Üks meie vere funktsioone on termoregulatsioon. Seetõttu tormab veri soojenduskohta ning ala jahutamiseks suureneb verevoolu kiirus. Kui veresoonte võrk on hästi arenenud, tunneb inimene meeldivat soojust. Hapnik, toitained, vesi, leukotsüüdid (immuunsus), mineraalid liiguvad vereringe kaudu kõrvetuskohta, parandades ainevahetusprotsesse ja kõrvaldades põletikku. Sagedamini aga tunneb inimene selles kohas teravat valu, ebapiisava vereringe ja kapillaaride võrgu häirete tõttu.

 

Kõrvetusteraapia võimaldab meil taastada meie veresoonte kapillaaride võrgustiku (vasa-vasorum), mis on ateroskleroosi ja venoosse puudulikkuse ravi aluseks.

 

Soojendades kehakoed temperatuurini 41-43 kraadi, saavutame "hüpertermilise reaktsiooni" terapeutilise efekti, mis aitab vähiravis.

 

Seega on meil kõrvetuse abil ainulaadne võimalus tervendada ja loomulikul viisil taastada oma keha, mida ükski pill oma puuduva mõju tõttu ei suuda teha.

Selle tehnoloogiaga tooted